Aktualny przystanek Sindbad w Fribourgu to: 

  • Rue de Morat - Stade Saint Leonard

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fribourg  to malownicze miasto położone w zachodniej Szwajcarii, na granicy francuskojęzycznego regionu Romandii i niemieckojęzycznego regionu Berner Oberland. Jest to siedziba kantonu Fribourg i jedno z najważniejszych miast tego regionu.

Fribourg słynie z pięknej architektury, malowniczych krajobrazów i bogatej historii. Najważniejszą atrakcją turystyczną miasta jest Stare Miasto (niem. Altstadt), które składa się z dwóch części: z francuskojęzycznej Ville Basse oraz niemieckojęzycznej Ville Haute. Stare Miasto zachowało swój unikalny, średniowieczny charakter, co czyni z niego idealne miejsce dla miłośników historii i architektury.

Inną atrakcją turystyczną miasta jest Katedra św. Mikołaja (niem. Kathedrale St. Nikolaus), zbudowana w stylu gotyckim i charakteryzująca się pięknymi witrażami oraz malowniczym widokiem na miasto z wieży katedralnej. W pobliżu katedry znajduje się również zamek Schlossberg, który był ważnym punktem obrony miasta w średniowieczu.

Fribourg to również siedziba wielu instytucji kulturalnych i naukowych. Wśród nich warto wymienić Uniwersytet w Fribourgu (niem. Universität Freiburg), Muzeum Sztuki i Historii (niem. Kunstmuseum und Historisches Museum) oraz Bibliotekę Kantonu Fribourg (niem. Kantonsbibliothek Freiburg).

Miasto słynie również z licznych festiwali i imprez kulturalnych, takich jak Fête de la Saint-Jean, który obchodzony jest co roku w czerwcu i jest jednym z najważniejszych festiwali w regionie Romandii, oraz Festi'neuch, festiwal muzyki rockowej i popowej, który odbywa się co roku na brzegu jeziora Neuchâtel.

Podsumowując, Fribourg to piękne miasto o bogatej historii, które zachwyca swoją architekturą, malowniczymi krajobrazami i kulturą. Jest to miejsce, które warto odwiedzić, aby poznać jego piękno i unikalny charakter.

 

Kursy międzynarodowe z Fribourga: 

 
 

Autobusy do Fribourga

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz