Aktualny przystanek Sindbad w Berne to: 

  • Car - Terminal Neufeld

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bern (niem. Bern) to stolica i jednocześnie piąte pod względem liczby ludności miasto w Szwajcarii. Znajduje się ono w środkowej części kraju, w regionie Emmental, nad brzegami rzeki Aare.

Bern jest jednym z najpiękniejszych miast Szwajcarii, słynącym z pięknej architektury, urokliwych zaułków i malowniczych krajobrazów. Miasto jest znanym ośrodkiem turystycznym, którego atrakcje przyciągają rzesze odwiedzających z całego świata.

Najważniejszą atrakcją turystyczną w Bern jest Stare Miasto (niem. Altstadt), wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Charakteryzuje się ono unikalnym stylem architektonicznym, w którym dominują gotyckie i renesansowe budowle, wąskie uliczki i malownicze place.

Inną ważną atrakcją Berna jest Zegar Astronomiczny (niem. Zytglogge), jeden z najstarszych i najbardziej skomplikowanych zegarów astronomicznych na świecie. Znajduje się on na jednym z narożników Starego Miasta i przyciąga uwagę turystów swoim niezwykłym wyglądem oraz pokazami.

Kolejną atrakcją miasta jest Katedra św. Wawrzyńca (niem. Berner Münster), zbudowana w stylu gotyckim i charakteryzująca się pięknymi witrażami oraz malowniczym widokiem na miasto z wieży katedralnej.

Bern jest również siedzibą wielu instytucji kulturalnych i naukowych. Wśród nich warto wymienić Muzeum Sztuki (niem. Kunstmuseum), Muzeum Historii Naturalnej (niem. Naturhistorisches Museum), Muzeum Etnograficzne (niem. Museum für Völkerkunde) oraz Bibliotekę Narodową Szwajcarii.

Miasto słynie również z licznych festiwali i imprez kulturalnych, w tym najważniejszego festiwalu szwajcarskiego języka niemieckiego – Zähringerfest, który odbywa się co trzy lata, a także corocznego festiwalu muzyki jazzowej – Jazz Festival Bern.

Podsumowując, Bern to urokliwe miasto, które zachwyca swoją architekturą, malowniczymi krajobrazami i bogatą kulturą. Jest to miejsce, które warto odwiedzić, aby poznać jego piękno i unikalny charakter.

 

Kursy międzynarodowe z Bern: 

 
 

Autobusy do Berne

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz