Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Domis-tour

Bezpieczne płatności on-line

10 czerwca 2020

Dopłata do biletu?? Radzimy co robić!!!

Dopłaty do biletów Sindbad

W maju 2020 roku Sindbad ponownie uruchomił swoje połączenia międzynarodowe. Jak już pisaliśmy wcześniej ze względu na reżim sanitarny było zajęte tylko co drugie miejsce. Wiązało to się z podwyższeniem cen biletów na wszystkich trasach. 

Od 1.06.2020 reżim dotyczący zapełnienia miejsc w autokarach do Niemiec został zniesiony. Oznacza to że w autobusach Sindbada mogą być wszystkie miejsca zajęte. Wiąże się to z obniżką cen biletów o około 50 PLN co jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich pasażerów. 

Nieco gorsza wiadomość jest taka że nadal nie obowiązują żadne zniżki. To oznacza że dzieci również te do 12 roku życia muszą płacić pełną cenę biletu. Zniżki z karty stałego klienta też są zawieszone. Z komunikatu przewoźnika dowiedzieliśmy się, że taka sytuacja będzie trwała prawdopodobnie do końca sierpnia 2020. Jeżeli zniżki będą wprowadzone wcześniej oczywiście poinformujemy o tym na naszym blogu. 

Aktualizacja z dnia 21.07.2022 - zniżki nadal nie obowiązują i na razie nie ma perspektyw aby wróciły. 

 

bilety sindbad

 

 

Jeszcze gorsza wiadomość jest taka, że Sindbad wprowadził dopłaty do biletów kupionych wcześniej. To znaczny bilety kupione przed 15.03.2020 wymagają dopłaty w autobusie do cen obowiązujących obecnie. Również bilety OPEN które mogły być kupione nawet 12 miesięcy temu również są objęte tymi dopłatami. Wysokość dopłaty jest wyliczana dla każdej trasy osobno, w celu wyliczenia jej wysokości najlepiej skontaktować się z infolinią 77 443 44 44. Nie będziemy się tu rozpisywać na temat podstaw prawnych i zasadności tych dopłat. 

 

Kierowca wziął pieniądze!!! Co robić?

Z tego co udało nam się ustalić na chwile pisania tego artykułu przy wsiadaniu do autokaru trzeba uiścić dopłatę do biletu pod rygorem nie zabrania pasażera. Co dalej? Po dokonaniu płatności należy zażądać pokwitowania opłaty od pilota/kierowcy. W celu ubiegania się o zwrot pieniędzy należy skontaktować się z działem reklamacji Sindbada. Można zrobić to pod nr telefonu: 77 545 88 45. Jednak bardziej zalecamy formę pisemną kontaktu na adres reklamacje@sindbad.pl lub UL. Działkowa 4, 45-144 Opole. 

 

Reklamacja, jak napisać?

W reklamacji dotyczącej zwrotu pobranej kwoty należy podać nr biletu, trasę oraz datę podróży. Należy również wpisać żądanie zwrotu pieniędzy z określeniem nr konta bankowego.

 

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour