Domis-tour
bilety autokarowe Sindbad
  1. pl
  2. uk

Przesiadki w Sindbadzie

Dzisiaj zajmiemy się tematem który rozbudza bardzo wiele emocji a mianowicie przesiadkami podczas jazdy autokarami Sindbad. Jest to jedno z najczęstszych pytań podczas zakupu biletu. 

Trzeba jasno przyznać, że przesiadki na liniach autokarowych Sindbada są! Oczywiście nie na każdym kursie i nie w każdy dzień, jednak trzeba mieć świadomość, że zmiany autokarów się zdarzają. Nie jest to może najprzyjemniejsza część podróży ale z drugiej stronie nie ma się czego bać co postaram się udowodnić w tym wpisie. 

Ile będzie przesiadek?

To ile będzie przesiadek i gdzie decydują dyspozytorzy w firmie, najczęściej takie decyzje są podejmowane w dniu wyjazdu. Dzieje się tak ponieważ bilet można kupić w dniu wyjazdu nawet na 10 minut przed odjazdem. Im więcej osób na dany kierunek tym mniejsza szansa na przesiadkę. Na godzinę przed odjazdem można zadzwonić na infolinię Sindbada lub do biura gdzie był wykupiony bilet i dowiedzieć się czy będzie przesiadka czy nie, oraz uzyskać numer boczny autobusu. 

Gdzie są przesiadki?

Sindbad ma dwa główne punkty przesiadkowe tak zwane "huby" w Świecku oraz w Opolu. 

port Opole Sindbad

W wyjątkowych przypadkach przesiadki mogą odbywać się poza tymi dwoma przystankami. Na przykład dla osób jadących do Lubeki przesiadka może być w Hamburgu. Analogicznie dla osób jadących na południe Włoch przesiadka może być w Veronie. Jednak za każdym razem załoga autobusu informuje o miejscu przesiadki oraz o numerze bocznym autokaru docelowego. 

sindbad przesiadki

 

Cała prawda jak to wygląda w rzeczywistości

Zdajemy sobie sprawę że zmiana autokaru w trakcie jazdy i to często w nocy to nic przyjemnego. Jednak jest to spowodowane optymalizacją kosztów przejazdu tak aby nie zdarzyła się sytuacja w której jadą dwa autokary w to samo miejsce z kilkoma pasażerami na pokładzie. 

Przesiadki w Sindbadzie są koordynowane. To znaczy, że na parking podjeżdża kilka autokarów firmy a załoga kieruje pasażerów do konkretnych autobusów. 

Jeszcze przed wyjściem z autobusu jest podana informacja jaki numer boczny ma nasz autokar docelowy. Numery te są widoczne w tyłu boku oraz przodu pojazdu. W razie jakichkolwiek pytań można się udać do kierowcy lub pilota po pomoc. Koordynatorzy pilnują aby autokary nie odjeżdżały za szybko albo aby ktoś nie został na przystanku. 

Niestety w chwili obecne nie ma osób która przenoszą bagaż jak bywało dawniej. Tak więc trzeba się zatroszczyć o swoje rzeczy we własnym zakresie. W przypadku problemów w przeniesieniem bagażu np. przez osoby starsze załoga stara się pomóc. 

Pracownicy Sindbada dbają o to aby przesiadki trwały jak najkrócej jednak na pewne rzeczy nie mają wpływu. Jeżeli jeden autokar utknie w korku niestety reszta musi na niego poczekać. 

 

Sprawdź cenę swojego biletu TUTAJ

Czy będę miał przesiadkę?

09 września 2021
jak zarezerwować mijesce w autobusie
Domis-tour

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 tel. 52 340 17 00

nr konta 92 1140 2017 0000 4702 0274 8796

- bilety autokarowe do Niemiec

- bilety autokarowe do Francji

- bilety autokarowe do Włoch

- bilety autokarowe do Anglii

- bilety autokarowe do Holandii

- bilety autokarowe do Belgii

Tanie bilety autokarowe: