Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour
29 stycznia 2022

Bilety autokarowe do Włoch - aktualizacja

Bilety autokarowe do Włoch - aktualizacja zasad wjazdu 

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) od 1 lutego 2022 r. mają obowiązek:

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazioneORAZ 

2) przedstawienia certyfikatu unijnego (tzw. green pass, paszport covidowy) – jednego z trzech – zaświadczającego o:

  • ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE albo przyjęciu dawki przypominajacej LUB
  • przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej)  LUB
  • negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch. 

Wszystkie niezaszczepione dzieci, które ukończyły 6. rok życia przed przekroczeniem granicy włoskiej muszą wykonać test antygenowy (ważny 24 godziny) albo molekularny PCR (ważny 48 godzin).

Ponadto należy pamiętać, że:

  • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 6 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny.
  • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 6 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem musi odbyć 5 dniową kwarantannę.

 

bilety do Włoch

 

Autokarem do Włoch - dodatkowe informacje

 UWAGA!  Ważność certyfikatów unijnych we Włoszech (tzw. green pass) potwierdzających zaszczepienie wynosi: 9 miesięcy od szczepienia - na potrzeby przekraczania granicy, od 1 lutego 2022 r. na potrzeby obostrzeń wewnętrzych (dostępu do miejsc i usług) - jedynie 6 miesięcy od szczepienia. Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża ważność certyfikatu - na czas nieokreślony.

Oznacza to, że osoby niepełnoletnie, których ważność certyfikatu według prawa włoskiego wygasła, a nie mogą zaszczepić się jeszcze dawką przypominajacą - będą traktowane jak osoby niezaszczepione i nie będą mogły korzystać z m.in. hoteli, wyciągów narciarskich, transportu zbiorowego, restauracji itp. Włoskie przepisy nie przewidują w tym zakresie wyjatków, mimo że w Polsce nie jest jeszcze podawana dawka przypominająca osobom niepełnoletnim.

 

Więcej informacji pod linkiem: Informacje dla podróżujących do Włoch - Polska we Włoszech - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Po bilety do Włoch zapraszamy TUTAJ!

 

 

 

 

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour